Yükleniyor..

Yeni Trend Hızla Yayılıyor: Vitaminli Elektronik Sigara

Amerika başlayan ve hızla yayılan yeni elektronik sigara trendi Vitamin Vape ile (Vitaminli Elektronik Sigara) vücudun ihtiyacı olan bazı vitaminleri azda olsa e-sigara buharı ile birlikte vucuda kazandırılması hedefleniyor.

Günlük hayatta ihtiyacımız olan A, B6, B12, C, D ,E, Q Enzim 10(Q10), Güney Korede Sıkça kullanılan Gingseng gibi vitaminleri içerisinde barındırıyor. Konu hakkında çeşitli açıklamalar bulunurken Doktorlar konuya mesafeli yaklaşıyor.

Resim

Portland State Üniversitesi profesörü ve ACS üyesi James Pankow;

Vitaminli elektronik sigara içerisinde buharlama sırasında yüksek ısı ile birlikte vitaminin ne kadarının kaybolduğunun henüz test edilmediğini belirtiyor. Vitaminlerin ısındıklarında kimyasal yapılarının değiştiğini belirten Dr Pankow, vitaminler ısıtıldıklarında insan vücuduna verdiği etkiyi kaybedebileceğini belirtiyor.

Birbaşka görüş ise şu yönde,

Mount Sinai Hastanesi Solunum Enstitüsü'nün klinik direktörü Dr. Louis DePalo;

Akciğerlerden vitamin alımının mümkün olduğunu söylüyor. Ancak söz konusu buhar olunca işler değişiyor. Çeşitli metaller, gliserin ve glikol gibi katkı maddeleri kullanan elektronik sigaralarda vitaminler yüksek ısıyla buharlaştıklarında etkilerini yitirmeleri çok büyük bir ihtimal diye ekliyor. Yüksek ısı vitamininin etkisinin yok olması demektir, şeklinde bir açıklamada bulundu.

Üretici Firma ise konu hakkında aşağıdaki görüsünü belirtti;


“Elektronik sigaradan alınan buharın, normal şekilde vitaminleri tüketmekten daha sağlıklı olduğunu iddia etmiyoruz” "Sadece bir e-likite eklenmiş bir vitamin maddesi var, e-likit içerisinde bunun dışında pek çok madde var." "Ancak e-likit üreticilerinin pek çoğu içerisinde vitamin kullanmıyor" diye ekliyor. "Vitamin takviyesi için alternatif bir yöntem olduğunu iddia ediyoruz. "
Vitamin hapları dışında vitamin almak isteyenlerin ve sigara tüketenlerin bu ürünü kullanarak iki sıfır öne gececeği bir gerçek gibi duruyor.

Yorumlarda fikirlerinizi bekliyoruz.

Ek Resimler

Bu içerik 02.11.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 418 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.