Yükleniyor..

Great American Smokeout Günü:16 Kasım 2017

16 Kasım Great American Smokeout günü, Amerikan Kanser Derneği tarafından desteklenen ve sigara kullanıcılarının bu alışkanlıklarını sadece bir gün için bırakmalarını teşvik eden olan ulusal bir gündür. Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Bakanlığının yakın zamanda açıkladığı “sigaradan daha az zararlı olan yenilikçi tütün ürünlerinin gelişimini destekleme” kararı sebebiyle bu yıl sigaradan elektronik sigaraya geçiş yapan kullanıcılar için oldukça önemli. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Bakanlığı tütün sigaralarının içerisinde bulunan nikotin oranlarını da düşürmeyi planlıyor. Bu plan dolayısıyla tütün sigarası kullanıcılarının daha fazla sigara satın almasına sebep olabilir. Bu noktada sigara kullanıcılarının elektronik sigarayı denemesi için şu an en doğru zamanda olduklarını söyleyebiliriz.

Elektronik sigaralar ilk kez ortaya çıktığında ortada birçok olumlu dönüş göze çarpmıştı. Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Bakanlığı, Amerika’daki birçok doktor gibi yıllarca katı bir şekilde elektronik sigara karşıtı bir politika izledi. Bu süreç içerisinde diğer ülkeler elektronik sigara kullanımını araştırdılar, örneğin İngiltere Kamu Sağlığı kurumu elektronik sigaranın normal sigaraya göre en az %95 daha az zararlı olduğunu belirtti.

Tüm bunların yanında medya organları box mod kullanarak yüksek miktarda buhar üreten kullanıcıları medyada kötü göstererek yıllarca birçok sigara kullanıcısını elektronik sigaradan uzaklaştırdılar.

Ancak Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Bakanlığının bu yeni görüşünün ışığında, şimdi elektronik sigara konusunda şüpheleri olan sigara kullanıcılarının e-sigarayı denemeleri için mükemmel bir zaman olduğunu söyleyebiliriz. 

Ek Resimler

Bu içerik 16.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 955 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler