Yükleniyor..

eVic VTwo Mini Kullanım Kılavuzu

Yorumları oku (63)

Kullanım Duyurusu:

Joyetech’i seçtiğiniz için teşekkürler!

Kullanımınızın doğru olduğundan emin olmak için lütfen cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun. Eğer herhangi bir ek bilgiye, ürün veya ürünün kullanımı hakkında soru sormaya ihtiyacınız varsa lütfen yerel Joyetech ajansına başvurun ya da Buradan internet sitemizi ziyaret edin.

Ürün Tanıtımı:

eVic VT’nin yeni versiyonu olan eVic VTwo, görünüm olarak daha şıktır. güncellenebilir yazılıma ve çift devreli korumaya sahiptir. Yeni yazılım Custom Logo, saat ekranı koruyucusu ile RTC(Gerçek Zaman Saati) ekranı destekler. eVic VTwo, RTC/VW/VT/Bypass/TCR modlarını kolayca seçebileceğiniz süper geniş OLED ekran ile eşsiz ve çekici tasarımı bir arada sunar. Buna ek olarak, kişisel zevkinize hitap edecek çok sayıda göz alıcı renk seçeneğine sahiptir.

 eVic VTwo Mini

Özellikler:

Boyut: 22.20mm*38.20*82.00mm

Çıkış Modu: VW/RTC/VT(Ti, Ni, SS316)/TCR(M1,M2,M3)/BYPASS

Watt Çıkışı: 1-75W

Rezistans Aralığı: 0.05-1.0ohm (VT Modu)

                               0.1-3.5ohm (VW/BYPASS Modu)

Sıcaklık Aralığı: 100-315°C/ 200-600°F

Renk: Siyah, Beyaz, Turuncu, Mavi, Kırmızı

Nasıl Kullanılır

1. Açma/Kapama: Ateşleme butonuna 5 kez arka arkaya bastığınızda ekran açılacak ve kullanıma hazır olacak. Aynı yolla, cihaz açıkken ateşleme butonuna 5 kez arka arkaya bastığınızda da cihaz kapanacak.

2. E-Sigara İçme: Ateşleme butonuna basılı tutun ve ağızlık aracılığıyla içinize çekin. Ateşleme butonunu bırakın ve nefesinizi dışarı verin. (Not: Kullanımdan önce lütfen atomizeriniz için uygun watt aralığını ayarlayın.)

3. Ekran koruyucu süresini ayarlayın: Cihaz açıkken, arayüz ayarlama ekranına girmek için ateşleme butonuna ve sağ düzenleyici tuşa aynı anda basılı tutun. Ekran koruyucu süresi ayarına girmek için sağ düzenleyici tuşa tekrar basın. Koruyucu süresini sol düzenleyici tuş ile seçin ve onaylamak için ateşleme butonuna basın.
Resim

4. Tuş Kilidi Fonksiyonu

Cihaz açıkken, iki düzenleyici tuşa da aynı anda basın. Bu işlem Ayar Kilidi fonksiyonunu açıp kapatmanızı sağlar. Tuş Kilidi açıkken, yanlışlıkla yapabileceğiniz ayar değişikliklerini önlemek için düzenleyici tuşlar çalışmaz.

5. Ekran modunu değiştirin: Cihaz kapalı durumdayken iki düzenleyici tuşa da aynı anda basın, ekran 180 derece dönecek.

Zaman Ayarı ve Modlar Arası Geçiş

1. Zaman Ayarı

 A. Kadranlı Ekran ve Numerik Ekran Arasında Geçiş

 eVic VTwo Mini iki tür saat gösterimine sahiptir: Kadranlı Gösterim ve Numerik Gösterim.

 Numerik gösterimde, ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Menüye girdiğinizi göstermek için ekran yanıp sönecek. Yıl, ay ve gün ayarlamak için sol düzenleyici tuşa basın, kadranlı gösterime geçmek için ise sağ düzenleyici tuşa basın.

 Kadranlı gösterimde, , ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Menüye girdiğinizi göstermek için ekran yanıp sönecek. Saat, dakika ve saniye ayarlamak için sol düzenleyici tuşa basın, numerik gösterime geçmek için ise sağ düzenleyici tuşa basın.

eVic VTwo Mini
B. Saat Ayarı
Ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. İlk satır yanıp sönecek. Saat, Dakika, Yıl, Ay ve Gün arasında seçim yapmak için sol düzenleyici tuşa basın. Parametreyi ayarlamak için sağ düzenleyici tuşa basın. (Not: Sadece Yıl seçeneği düzenlenirken sol düzenleyici tuşa basılarak düzeltilebilir). Düzenleyici tuşa uzun süre basmak ayarı daha hızlı artıracak/azaltacak.

2. Modlar Arası Geçiş

Ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. TEMP, TCR, POWER ve BYPASS modları arasında seçim yapmak için sağ düzenleme tuşuna basın. Geçerli ayarı onaylamak ve menüden çıkmak için ateşleme tuşuna basın veya 10 kez yanıp sönmesini bekleyin.

(1) TEMP veya TCR modu altında, yanıp sönerken, ikincil menüye girip VT, PWR, COIL ve AMP seçeneklerini ayarlamak için sol düzenleyici tuşa basın.

VT’yi ayarlarken Temp Ni, Temp Ti, Temp SS316/M1, M2 ve M3 modları arasında seçim yapmak için sağ düzenleyici tuşa basın. Onaylamak için ise ateşleme butonuna basın.

AMP satırı yanıp sönerken AMP, PUFF ve TIME arasında seçim yapmak için sağ düzenleyici tuşuna basın.

(2) POWER ve BYPASS modları altında, yanıp sönerken, ikincil menüye girmek için sol düzenleyici tuşa basın. AMP satırı yanıp sönerken AMP, PUFF ve TIME arasında seçim yapmak için sağ düzenleyici tuşuna basın.

3. Temp-SS316

Temp-SS316 modu, paslanmaz çelik 316 coil için özel olarak tasarlanmıştır. Size Joyetech BF-SS316 iç atomizerini içtenlikle öneriyoruz.
Resim

4. TCR (M1, M2, M3)

TCR (Temperature Coefficient of Resistance) fonksiyonu ile birlikte, sahibi olduğunuz coil çeşitlerine göre (Ti, Ni, SS) sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. TCR modu altında, mod göstergesi yanıp sönerken, sol düzenleyici tuşa basın ve alt menü ögelerinin (M1, M2, M3) yanıp söndüğünü göreceksiniz. M1, M2 ve M3 seçenekleri arasında seçim yapmak için sağ düzenleyici tuşa basın. Daha sonra da onaylamak için ateşleme butonuna basın.
Resim

5. TCR nasıl ayarlanır?

Kapalı durumdayken, TCR ayar menüsüne girmek için ateşleme ve sağ düzenleyici butonlarına aynı anda yaklaşık 5 saniye kadar basılı tutun:

1. TCR M1, M2 ve M3 arasında seçim yapmak için sağ/sol düzenleyici tuşa basın.

2. Daha sonra istediğiniz seçeneği onaylamak için ateşleme butonuna basın;

3. Seçeneği düzenlemek için düzenleyiciye basın;

4. Onaylamak için ateşleme butonuna uzun basın veya yaklaşık 10 saniyeliğine bırakın.
Resim

Burada sizin için TCR değer aralıkları var:
Resim

Not: 1. Yukarıdaki TCR değerleri gerçek değerinin 10^5 ile çarpılmış halidir.

          2. TCR değer aralığı 1-1000 arasındadır.

6. TEMP modu altında(TCR dahil), coil sıcaklığı düzenleyici tuş ile ayarlanabilir (100-315°C, 200-600°F). Sıcaklığı artırmak için sağ, düşürmek için ise sol düzenleyici tuşa basın. Düzenleyici tuşa bir kez bastığınızda, sıcaklık 5°C(10°F) artacak veya düşecek. Düzenleyici tuşa uzun süre basarak ise sıcaklığı daha hızlı artırabilir veya azaltabilirsiniz.

7. Logo Modu

Logo modu eVic VTwo Mini cihazına yeni eklendi.

Ateşleme butonu ve sağ düzenleyici tuşa aynı anda basın. Ekran koruyucusu moduna gireceksiniz. Sağ düzenleyici tuşa basmaya devam edin, Logo moduna girmiş olacaksınız. Sol düzenleyici tuşa basarak ‘’Evet’’ veya ‘’Hayır’’ seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Daha sonra onaylamak için ateşleme butonuna basın.
eVic VTwo Mini

Ek fonksiyonlar

1. VT modunda atomizer rezistansının kilidini açma/kapatma:

Menüye girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Daha sonra sol düzenleyici tuşa 2 kez basın, rezistans ekranının olduğu ikinci satır yanıp sönecek. Coil rezistansının kilidini açmak veya kapatmak için sağ düzenleyici tuşa basın. Kilit işareti görüldüğünde rezistans kilitlenmiş olacak.

Not: (1) Rezistansı lütfen sadece coili oda sıcaklığında kullanırken kilitleyin. Bu atomizerin ‘’base rezistansını’’ doğru kilitlemiş olacak. Coil değişmediği sürece sıcaklık kontrolü de sabit kalacak. Rezistans bir kez kilitlendiğinde, coiller soğuk veya sıcak iken hazneyi kaldırabilirsiniz, aynı şartlar altında çalışmaya devam edecek.

(2) Atomizeri değiştirmeden önce veya sıcaklık kontrolü düzgün çalışmıyorken lütfen rezistans kilidini kaldırın. Rezistans kilidi kaldırıldığında, sıcaklık hassasiyeti için yeni coili oda sıcaklığında yerleştirdiğinizden emin olun.

2. Yeni coil, aynı coil

Öncekinden daha geniş rezistansa sahip bir atomizer ile değiştirirken, atomizeri ‘’base rezistansına’’ sıfırlamak gerekebilir – bu oda sıcaklığında kullanılırken atomizer coilinin rezistansıdır.

Hazne ayrılmış durumdayken, sıfırlamayı başlatmak için ateşleme butonuna basın. Yeni iç atomizeri ve hazneyi yerleştirdikten sonra, ‘’New Coil, Same Coil’’ mesajı ohm ile birlikte ekranda görünecek. Yeni coil yerleştirdiğinizi onaylamak için sağ düzenleyici tuşa basın.

Herhangi bir sebepten dolayı bu mesajı görürseniz – özellikle yakın zamanda kullanıldığı için hala sıcak olan bir coili tekrar takarken – ‘’base rezistans’’ sıfırlanmaması için sol düzenleyici tuşa basın. Sıcaklık kontrolünüzün düzgün olması için her zaman doğru işlemi seçmeyi unutmayın.
Resim

3. VT modunda watt ayarlaması:

VT modunda maksimum başlangıç watt gücü ayarlanabilir. Menüye girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Sol düzenleyici tuşa basın, ikinci satır yanıp sönecek. Watt gücünü artırmak için sağ düzenleyici tuşa basın. Daha sonra, onaylamak için ateşleme butonuna basın.

Note: (1) VT modu yalnızca 1.5ohm maksimumu destekler. Rezistans 1.5ohm’dan daha geniş olduğunda cihaz otomatik olarak VW moduna geçer.

(2) VT modunda Khantal ısıtma teli uygulandığında, cihaz 2 saniye çalıştıktan sonra otomatik olarak VW moduna geçer.

Arıza gösterimi ve koruması

10 Saniye Üstü Koruması: Ateşleme butonuna 10 saniyeden daha uzun süre bastığınızda, güç çıkışı kesilecek ve OLED ekranda ‘’Over 10s protection’’ yazısını göreceksiniz.

Atomizer Kısa Devre Koruması:

Atomizer kısa devresi olduğunda, OLED ekranda ‘’Atomizer Short’’ yazısını göreceksiniz.

Weak Battery Uyarısı: VT/VW modlarında, çalışan bir atomizer ve 2.9V’tan daha düşük voltaja sahip bir batarya ile cihaz kurulduğunda şu uyarı gösterilir: Weak Battery. Bu arada, çıkış gücü bu sebeple düşürülür.
Resim

Battery Low Uyarısı: Bataryanın voltajı 3.3V’un altındayken, şu uyarı gösterilir: Battery Low. Eğer ateşleme butonuna basmaya devam ederseniz, ‘’ Battery lock down, and cannot work.’’ yazısını göreceksiniz. Tekrar aktif etmek için lütfen bataryanızı şarj edin.

Battery Low kilidini açma: Şarj işlemi başlar başlamaz düşük voltaj koruması kaldırılacak.

Atomizer Low uyarısı: VW modunda atomizerin rezistansı 0.1ohmdan ya da VT modunda 0.05ohmdan daha küçükken, OLED ekranda ‘’Atomizer Low’’ yazısını göreceksiniz.
Resim

Sıcaklık koruması:

VT modunda, eğer mevcut coil sıcaklığı ayarlanmış sıcaklıktan yüksek ise, cihaz ‘’Protection’’ uyarısı verir.

Sıcaklık uyarısı:

Eğer cihaz sıcaklığı 70°C üzerindeyse, otomatik olarak güç çıkışı kesilir ve ekranda ‘’Device Too Hot’’ uyarısı görünür.

Şarj Etme & Güncelleme

Cihazınızı şarj etmek veya güncellemek için USB girişine USB kablonuzu takın. USB kablo ile cihazınızı bilgisayarınıza veya şarj adaptörüne bağlayarak kolayca şarj edebilirsiniz. Resimde batarya şarj edilirken gösterilmiştir. Cihaz tamamen şarj olduğunda, şarj göstergesi kaybolacak.

Uyarı

1. Çocukların erişebileceği yerlerden uzak tutun.

2. Bu ürün genç veya sigara kullanmayan kişiler için önerilmez.

Uyarılar:

1. eVic VTwo Mini cihazınız yalnızca Joyetech tarafından tamir edilebilir. Kişisel yaralanmalar ve/veya cihaza verebileceğiniz daha ciddi hasarlardan kaçınmak için cihazı kendiniz tamir etmeyi SAKIN DENEMEYİN.

2. eVic VTwo Mini cihazını yüksek sıcaklık veya nem şartları altında bırakmayınız, bu şartlar cihaza zarar verebilir. Uygun çalışma sıcaklığı şarj edilirken 0°C ile 45°C, kullanılırken ise -10°C ile 60°C arasındadır.

3. eVic VTwo Mini cihazını diğer e-sigara markalarının bileşenleri ile kullanmayı denemeyin. Joyetech bu yolla cihazın alacağı bir hasardan dolayı sorumluluk almaz ve garantiniz geçersiz sayılır.

Garanti

Lütfen Joyetech ürün garanti belgesini dikkate alın. İnsan hatasından kaynaklanan hiçbir hasar için sorumlu değiliz. Üçüncü parti üreticilerden aldığınız ürünler garanti kapsamımızda değildir.

Joyetech aşağıdaki hüküm ve koşullara göre cihazınızı garanti kapsamında tamir etmeyi kabul eder:

1. Bu garanti, Joyetech markasının kusurlu olduğu noktada ücretsiz tamir hizmeti sağlar. Garanti süresi kullanıcının cihazı satın aldığı günden itibaren 90 gündür.

2. Bu garanti aşağıdaki şartlara göre geçersiz sayılabilir:

* Müşteri garanti belgesine veya satın alım işleminin orijinal makbuzuna sahip değilse

* Uygun olmayan kullanım veya kullanıcı tarafından yapılan tamir sebebiyle oluşan ürün arızası veya hasarı.

* Cihazı düşürmek gibi aşırı güç sonucu oluşan ürün arızası veya hasarı.

* Önerilen cihaz çalıştırma şartları dışında kullanımın sebep olduğu ürün arızası veya hasarı. (önlemler için kullanım kılavuzuna bakın)

* Su veya diğer sıvı maddelerin yanlış kullanımından kaynaklanan ürün arızası veya hasarı. (kullanım yönergeleri için kullanım kılavuzuna bakın)

* Joyetech’e ait olmayan bileşenlerle kullanımdan kaynaklanan ürün arızası veya hasarı.(şarj cihazı, batarya, ve güç kablosu)

3. Bu garanti kişisel ögeleri ya da tüketim mallarını ve aksesuarlarını kapsamaz, dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere: ağızlık, kartuş, iç atomizer, kordon ve deri kılıf.

4. Bu garanti Joyetech markasına ait olmayan ürünleri kapsamaz. Bu garanti sadece 90 günlük garanti süresi içinde olduğu kanıtlanabilen belirli Joyetech markasına sahip ürünlerde geçerlidir.

 

Joyetech tüm garanti durumlarında son kararı verme hakkına sahiptir.

Joyetech bu garanti şartları bağlamında kararı yorumlayabilir ve yeniden değerlendirebilir.

Ek Resimler

Bu içerik 07.10.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 20614 kez okundu.

Yorumlar (63)

 • Merhaba benim cihaz evic vtwo cihaz şarj alıyor açılıyor fakat çalışmıyor yani görevini yapmıyor 1. 7 w gösteriyor ekranda yukselmiyor bi türlü ne yapabilirim lütfen cevap

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Merhaba, elektronik sigara tamiri ile ilgilenen yerlere sormanız daha doğru olur. Modunuz arızalanmış büyük ihtimal bu tip hataların tamiri mümkün değil.

 • Merhaba, benim cihaz ego one ve makinemin şarj kısım içine su kaçtı ve şu an çalışmıyor. Nasıl yaptırabilirim acaba.. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Cihaz tamiri hizmetimiz malesef yok yeni bir alt batarya almanızı tavsiye ederiz.

 • Vtwo mini mod ile 24mm atomizer kullanabilir miyim.

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Kullanabilirsiniz fakat atomizer bataryadan biraz dışarı taşma yapar. Çünkü VTwo Mini 22mm çapa sahip.

 • Hocam cihazı alalı 1 ay oldu.. Modeli joyetech evic vtwomini. Cihazın dün şarjı bitti.. Şarja taktığımda ekran ışığı yanmadı. Acaba sarjimi bitti dedim.. Yeni batarya alıp taktım açılmadı.. . Arkadaşım kullanıyoratomizeri değiştir dedi.. Onuda yaptık.. . Ekran ışığı yanmiyor.. . Yanmadigi gibide hiç çalışmıyor.. . Atomizer yeni batarya yeni olmuyor bir türlü. Herhangi bir düşme vurma vs olmadı sağlam makine bir anda bozuldu.. . Acilen yardım istiyorum hocam.. ..

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Cihazı aldığınız yer ile görüşüp cihazın arızalı olduğunu belirtin . Muhtemelen içindeki çipi yanmış olabilir. Bu durumda yapılabilecek pek birşey yok cihaz tamiri vs. bunlar anlık çözümler.

 • Ayarları içeren video internette bulamadım linki varsa atarmısınız? Cihaz nasıl resetleniyor ondanda bir bilgim yok.

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  video sitelerinde arayıp bulabilirsiniz.

 • Cihazımın ayarları bozuldu ilk aldığımdaki ayarları bozuldu ayarları alabilme şansım varmı?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Videolarını izleyip veya cihazı resetleyip düzeltebilirsiniz.

 • Evic vt kullanıyorum daha doğrusu kullanamıyorum low battery yazısı çıkıyor şarja takıyorum batarya dolu görünüyor ateşlemeye bastığım an yine low baterry yazıyor bunun bir çözümü var mı acaba yardımcı olursanız sevinirim başka biyerde bulamadım çünkü

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Bu problem donanımsal olabiliyor bu konuda net birşey söylemek zor tamir işlemleri yapmadığımız için yapan kişilere danışmanız daha iyi olur.

 • Evic avio kullanıyorum bir anda device too hot yazdı ve silemiyorum bana yardıö edermisiniz

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Cihaz ısınmadan dolayı hata vermiş bir süre kullanmayıp daha sonra kapalı bekletin düzelecektir.

 • Selamlar,joyetech evic two mini ürününü aldım çok memnunum daha önce hiç elektronik sigara kullanmamıştım ayrı bir zevk, fakat bir sorum var , start moddaki watt ayarı kaç olmalı (coil ss316 0,5 ohm, dl 15-35watt)

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  15- 35 watt aralığında kullanabilirsiniz kendinize göre 25 deneyebilirsiniz.

 • 3 hafta önce kullanmaya başladığım "joyetech evic vtwo mini " cihazımı seyahat esnasında araç içi şarj kiti ile şarj ediyordum. İlk başlangıçta şarj ediyordu ama 1 saat sonra baktığımda ekran kararmıştı. Şarj olmuştur diye açmaya çalıştım açamadım. Yedek bataryayı takarak tekrar denedim yine cihaz çalışmadı. Ne olmuştur? Ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkür ediyorum.

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Telefonlarda olduğu gibi bir akım sorunu oluşmuş olabilir. 

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler