Yükleniyor..
Menü

eVic VTwo Kullanım Kılavuzu

Kullanım Duyurusu:

Joyetech’i seçtiğiniz için teşekkürler!

Kullanımınızın doğru olduğundan emin olmak için lütfen cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun. Eğer herhangi bir ek bilgiye, ürün veya ürünün kullanımı hakkında soru sormaya ihtiyacınız varsa lütfen yerel Joyetech ajansına başvurun ya da //www.elektroniksigaravip2.com/ internet sitemizi ziyaret edin.

Ürün Tanıtımı:

eVic VT’nin yeni versiyonu olan eVic VTwo, görünüm olarak daha şıktır. Güncellenebilir yazılıma ve çift devreli korumaya sahiptir. Yeni yazılım Custom Logo, Game Modu, saat ekranı koruyucusu ile RTC(Gerçek Zaman Saati) ekranı destekler. eVic VTwo, RTC/VW/VT/Bypass/TCR modlarını kolayca seçebileceğiniz süper geniş OLED ekran ile eşsiz ve çekici tasarımı bir arada sunar. Buna ek olarak, kişisel zevkinize hitap edecek çok sayıda göz alıcı renk seçeneğine sahiptir.
eVic VTwo

Özellikler:

Boyut: 47mm*25.5*85.6mm

Kapasite: 5000mAh

Çıkış Modu: VW/RTC/VT(Ti, Ni, SS316)/TCR(M1,M2,M3)/BYPASS

Watt Çıkışı: 1-80W

Rezistans Aralığı: 0.05-1.0ohm (VT Modu)

                               0.15-3.5ohm (VW/BYPASS Modu)

Sıcaklık Aralığı: 100-315°C/ 200-600°F

Nasıl Kullanılır

1. Açma/Kapama: Ateşleme butonuna 5 kez arka arkaya bastığınızda ekran açılacak ve kullanıma hazır olacak. Aynı yolla, cihaz açıkken ateşleme butonuna 5 kez arka arkaya bastığınızda da cihaz kapanacak.

2. E-Sigara İçme: Ateşleme butonuna basılı tutun ve ağızlık aracılığıyla içinize çekin. Ateşleme butonunu bırakın ve nefesinizi dışarı verin. (Not: Kullanımdan önce lütfen atomizeriniz için uygun watt aralığını ayarlayın.)

3. Ekran koruyucu süresini ayarlayın: Cihaz açıkken, Led Color arayüzüne girmek için ateşleme butonuna basılı tutun ve kontrol düğmesini sağa çevirin. Ekran koruyucu süresi ayarına girmek için kontrol düğmesini tekrar sağa çevirin. Koruyucu süresini düğmeyi sola çevirerek seçin ve onaylamak için ateşleme butonuna basın.
Resim

4. Gizlilik Fonksiyonu

Cihaz açıkken, ateşleme butonuna basılı tutun ve kontrol düğmesini sola döndürün.  Bu işlem Gizlilik özelliğini açıp kapatmanızı sağlar. Gizlilik modundayken ekran kapalıyken de e-sigaranızı içebilirsiniz. Gizlilik modundayken ayarlarınızı hızlı şekilde görmek için ateşleme butonuna basın.

Zaman Ayarı ve Modlar Arası Geçiş

1. Zaman Ayarı

 A. Kadranlı Ekran ve Numerik Ekran Arasında Geçiş

 eVic VTwo iki tür saat gösterimine sahiptir: Kadranlı Gösterim ve Numerik Gösterim.

 Numerik gösterimde, ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Menüye girdiğinizi göstermek için ekran yanıp sönecek. Yıl, ay ve gün ayarlamak için düğmeyi sola çevirin, kadranlı gösterime geçmek için ise düğmeyi sağa çevirin.

 Kadranlı gösterimde, , ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Menüye girdiğinizi göstermek için ekran yanıp sönecek. Saat, dakika ve saniye ayarlamak için kontrol düğmesini sola çevirin, numerik gösterime geçmek için ise düğmeyi sağa çevirin.
Resim

B. Saat Ayarı

Ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. İlk satır yanıp sönecek. Saat, Dakika, Yıl, Ay ve Gün arasında seçim yapmak için kontrol düğmesini sola döndürün. Parametreyi ayarlamak için ise düğmeyi sağa döndürün. (Not: Sadece Yıl seçeneği düzenlenirken düğme sola döndürülerek düzeltilebilir). Düzenleyici tuşa uzun süre basmak ayarı daha hızlı artıracak/azaltacak.

2. Modlar Arası Geçiş

Ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. TEMP, TCR, POWER ve BYPASS modları arasında seçim yapmak için düğmeyi sağa döndürün. Geçerli ayarı onaylamak ve menüden çıkmak için ateşleme tuşuna basın veya 10 kez yanıp sönmesini bekleyin.

(A) TEMP veya TCR modu altında, yanıp sönerken, ikincil menüye girip VT, PWR, COIL ve AMP seçeneklerini ayarlamak için düğmeyi sola döndürün.

VT’yi ayarlarken Temp Ni, Temp Ti, Temp SS316/M1, M2 ve M3 modları arasında seçim yapmak için düğmeyi sağa döndürün. Onaylamak için ise ateşleme butonuna basın.

AMP satırı yanıp sönerken AMP, PUFF ve TIME arasında seçim yapmak için düğmeyi sağa döndürün.

(B) POWER ve BYPASS modları altında, yanıp sönerken, ikincil menüye girmek için düğmeyi sola döndürün. AMP satırı yanıp sönerken AMP, PUFF ve TIME arasında seçim yapmak için düğmeyi sağa döndürün.

3. Temp-SS316

Temp-SS316 modu, paslanmaz çelik 316 coil için özel olarak tasarlanmıştır. Size Joyetech BF-SS316 iç atomizerini içtenlikle öneriyoruz.
Resim

4. TCR (M1, M2, M3)

TCR (Temperature Coefficient of Resistance) fonksiyonu ile birlikte, sahibi olduğunuz coil çeşitlerine göre (Ti, Ni, SS) sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. TCR modu altında, mod göstergesi yanıp sönerken, düğmeyi sola döndürün ve alt menü ögelerinin (M1, M2, M3) yanıp söndüğünü göreceksiniz. M1, M2 ve M3 seçenekleri arasında seçim yapmak için düğmeyi sağa döndürün. Daha sonra da onaylamak için ateşleme butonuna basın.
Resim

5. TCR nasıl ayarlanır?

Kapalı durumdayken, TCR ayar menüsüne girmek için aynı anda ateşleme butonuna basılı tutun ve düğmeyi sağa döndürüp yaklaşık 5 saniye bekleyin.

1. TCR M1, M2 ve M3 arasında seçim yapmak için düğmeyi sağa veya sola döndürün.

2. Daha sonra istediğiniz seçeneği onaylamak için ateşleme butonuna basın;

3. Parametreyi artırmak veya azaltmak için düğmeyi sola veya sağa döndürün.;

4. Onaylamak için ateşleme butonuna uzun basın veya yaklaşık 10 saniyeliğine bırakın.
Resim

Burada sizin için TCR değer aralıkları var:

 Resim

Not: 1. Yukarıdaki TCR değerleri gerçek değerinin 10^5 ile çarpılmış halidir.

          2. TCR değer aralığı 1-1000 arasındadır.

6. TEMP modu altında(TCR dahil), coil sıcaklığı düzenleyici tuş ile ayarlanabilir (100-315°C, 200-600°F). Sıcaklığı artırmak için düğmeyi sağa, düşürmek için ise sola çevirin. Düzenleyici tuşa bir kez bastığınızda, sıcaklık 5°C(10°F) artacak veya düşecek. Düzenleyici tuşa uzun süre basarak ise sıcaklığı daha hızlı artırabilir veya azaltabilirsiniz.

7. Logo Modu

Logo modu eVic VTwo cihazına yeni eklendi.

Ateşleme butonuna basın ve aynı anda düğmeyi sağa döndürün. Ekran koruyucusu moduna gireceksiniz. Düğmeyi bir kez daha sağa döndürün, Logo moduna girmiş olacaksınız. Düğmeyi döndürerek ‘’Evet’’ veya ‘’Hayır’’ seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Daha sonra onaylamak için ateşleme butonuna basın.
Resim

8. Game Modu

Game modu eVic VTwo cihazına yeni eklendi.

Ateşleme butonuna basın ve aynı anda düğmeyi sağa döndürün. Ekran koruyucusu moduna gireceksiniz. Düğmeyi iki kez daha sağa döndürün, Game moduna girmiş olacaksınız. Düğmeyi sola çevirerek ‘’Easy’’, ‘’Normal’’, ‘’Hard’’ veya ‘’Exit’’ seçeneklerinden birini seçebilirsiniz, oyunu oynamak için ateşleme butonuna basın. Kuşu kirişlere çarptırmadan uçurmak için ateşleme butonuna basın.
Resim

Not: Game modu içerisindeyken e-sigaranızı kullanamazsınız.

Ek fonksiyonlar

1. VT modunda atomizer rezistansının kilidini açma/kapatma:

Menüye girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Daha sonra düğmeyi 2 kez sola döndürün, rezistans ekranının olduğu ikinci satır yanıp sönecek. Coil rezistansının kilidini açmak veya kapatmak için düğmeyi sağa döndürün.. Kilit işareti görüldüğünde rezistans kilitlenmiş olacak.

Not: (1) Rezistansı lütfen sadece coili oda sıcaklığında kullanırken kilitleyin. Bu atomizerin ‘’base rezistansını’’ doğru kilitlemiş olacak. Coil değişmediği sürece sıcaklık kontrolü de sabit kalacak. Rezistans bir kez kilitlendiğinde, coiller soğuk veya sıcak iken hazneyi kaldırabilirsiniz, aynı şartlar altında çalışmaya devam edecek.

(2) Atomizeri değiştirmeden önce veya sıcaklık kontrolü düzgün çalışmıyorken lütfen rezistans kilidini kaldırın. Rezistans kilidi kaldırıldığında, sıcaklık hassasiyeti için yeni coili oda sıcaklığında yerleştirdiğinizden emin olun.

2. Yeni coil, aynı coil

Öncekinden daha geniş rezistansa sahip bir atomizer ile değiştirirken, atomizeri ‘’base rezistansına’’ sıfırlamak gerekebilir – bu oda sıcaklığında kullanılırken atomizer coilinin rezistansıdır.

Hazne ayrılmış durumdayken, sıfırlamayı başlatmak için ateşleme butonuna basın. Yeni iç atomizeri ve hazneyi yerleştirdikten sonra, ‘’New Coil, Same Coil’’ mesajı ohm ile birlikte ekranda görünecek. Yeni coil yerleştirdiğinizi onaylamak için düğmeyi sağa döndürün.

Herhangi bir sebepten dolayı bu mesajı görürseniz – özellikle yakın zamanda kullanıldığı için hala sıcak olan bir coili tekrar takarken – ‘’base rezistans’’ sıfırlanmaması için düğmeyi sola döndürün. Sıcaklık kontrolünüzün düzgün olması için her zaman doğru işlemi seçmeyi unutmayın.
Resim

3. VT modunda watt ayarlaması:

VT modunda maksimum başlangıç watt gücü ayarlanabilir. Menüye girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Düğmeyi sola döndürün, ikinci satır yanıp sönecek. Watt gücünü artırmak için düğmeyi sağa döndürün. Daha sonra, onaylamak için ateşleme butonuna basın.

Note: (1) VT modu yalnızca 1.5ohm maksimumu destekler. Rezistans 1.5ohm’dan daha geniş olduğunda cihaz otomatik olarak VW moduna geçer.

(2) VT modunda Khantal ısıtma teli uygulandığında, cihaz 2 saniye çalıştıktan sonra otomatik olarak VW moduna geçer.

Arıza gösterimi ve koruması

10 Saniye Üstü Koruması: Ateşleme butonuna 10 saniyeden daha uzun süre bastığınızda, güç çıkışı kesilecek ve OLED ekranda ‘’Over 10s protection’’ yazısını göreceksiniz.

Atomizer Kısa Devre Koruması:

Atomizer kısa devresi olduğunda, OLED ekranda ‘’Atomizer Short’’ yazısını göreceksiniz.

Weak Battery Uyarısı: VT/VW modlarında, çalışan bir atomizer ve 2.9V’tan daha düşük voltaja sahip bir batarya ile cihaz kurulduğunda şu uyarı gösterilir: Weak Battery. Bu arada, çıkış gücü bu sebeple düşürülür.
Resim

Battery Low Uyarısı: Bataryanın voltajı 3.3V’un altındayken, şu uyarı gösterilir: Battery Low. Eğer ateşleme butonuna basmaya devam ederseniz, ‘’ Battery lock down, and cannot work.’’ yazısını göreceksiniz. Tekrar aktif etmek için lütfen bataryanızı şarj edin.

Battery Low kilidini açma: Şarj işlemi başlar başlamaz düşük voltaj koruması kaldırılacak.

Atomizer Low uyarısı: VW modunda atomizerin rezistansı 0.1ohmdan ya da VT modunda 0.05ohmdan daha küçükken, OLED ekranda ‘’Atomizer Low’’ yazısını göreceksiniz.
Resim

Sıcaklık koruması:

VT modunda, eğer mevcut coil sıcaklığı ayarlanmış sıcaklıktan yüksek ise, cihaz ‘’Protection’’ uyarısı verir.

Sıcaklık uyarısı:

Eğer cihaz sıcaklığı 70°C üzerindeyse, otomatik olarak güç çıkışı kesilir ve ekranda ‘’Device Too Hot’’ uyarısı görünür.

Şarj Etme & Güncelleme

Cihazınızı şarj etmek veya güncellemek için USB girişine USB kablonuzu takın. USB kablo ile cihazınızı bilgisayarınıza veya şarj adaptörüne bağlayarak kolayca şarj edebilirsiniz. Resimde batarya şarj edilirken gösterilmiştir. Cihaz tamamen şarj olduğunda, şarj göstergesi kaybolacak.

Uyarı

1. Çocukların erişebileceği yerlerden uzak tutun.

2. Bu ürün genç veya sigara kullanmayan kişiler için önerilmez.

Uyarılar:

1. eVic VTwo cihazınız yalnızca Joyetech tarafından tamir edilebilir. Kişisel yaralanmalar ve/veya cihaza verebileceğiniz daha ciddi hasarlardan kaçınmak için cihazı kendiniz tamir etmeyi SAKIN DENEMEYİN.

2. eVic VTwo cihazını yüksek sıcaklık veya nem şartları altında bırakmayınız, bu şartlar cihaza zarar verebilir. Uygun çalışma sıcaklığı şarj edilirken 0°C ile 45°C, kullanılırken ise -10°C ile 60°C arasındadır.

3. eVic VTwo cihazını diğer e-sigara markalarının bileşenleri ile kullanmayı denemeyin. Joyetech bu yolla cihazın alacağı bir hasardan dolayı sorumluluk almaz ve garantiniz geçersiz sayılır.

Garanti

Lütfen Joyetech ürün garanti belgesini dikkate alın. İnsan hatasından kaynaklanan hiçbir hasar için sorumlu değiliz. Üçüncü parti üreticilerden aldığınız ürünler garanti kapsamımızda değildir.

Joyetech aşağıdaki hüküm ve koşullara göre cihazınızı garanti kapsamında tamir etmeyi kabul eder:

1. Bu garanti, Joyetech markasının kusurlu olduğu noktada ücretsiz tamir hizmeti sağlar. Garanti süresi kullanıcının cihazı satın aldığı günden itibaren 90 gündür.

2. Bu garanti aşağıdaki şartlara göre geçersiz sayılabilir:

* Müşteri garanti belgesine veya satın alım işleminin orijinal makbuzuna sahip değilse

* Uygun olmayan kullanım veya kullanıcı tarafından yapılan tamir sebebiyle oluşan ürün arızası veya hasarı.

* Cihazı düşürmek gibi aşırı güç sonucu oluşan ürün arızası veya hasarı.

* Önerilen cihaz çalıştırma şartları dışında kullanımın sebep olduğu ürün arızası veya hasarı. (önlemler için kullanım kılavuzuna bakın)

* Su veya diğer sıvı maddelerin yanlış kullanımından kaynaklanan ürün arızası veya hasarı. (kullanım yönergeleri için kullanım kılavuzuna bakın)

* Joyetech’e ait olmayan bileşenlerle kullanımdan kaynaklanan ürün arızası veya hasarı.(şarj cihazı, batarya, ve güç kablosu)

3. Bu garanti kişisel ögeleri ya da tüketim mallarını ve aksesuarlarını kapsamaz, dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere: ağızlık, kartuş, iç atomizer, kordon ve deri kılıf.

4. Bu garanti Joyetech markasına ait olmayan ürünleri kapsamaz. Bu garanti sadece 90 günlük garanti süresi içinde olduğu kanıtlanabilen belirli Joyetech markasına sahip ürünlerde geçerlidir.

Joyetech tüm garanti durumlarında son kararı verme hakkına sahiptir.

Joyetech bu garanti şartları bağlamında kararı yorumlayabilir ve yeniden değerlendirebilir.

Ek Resimler

Bu içerik 07.10.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 2757 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler