Yükleniyor..

Elektronik Sigara Parçaları Nelerdir?

Kullanım oranı her geçen gün artan elektronik sigara birçok soruyu beraberinde getiriyor. Henüz yeni yeni yaygınlaştığı için hakkında pek fazla bilgi sahibi olunmayan elektronik sigaraların parçalarını bu yazımızda sizlerle birlikte ele alacağız.

Elektronik sigaralar mekanik mod ve elektronik mod olarak iki başlıkta incelenmesi ve buna göre değerlendirilmesi gerekir. Mekanik mod denilen e-sigaralarda genellikle bir adet pil ve atomizer veya likit kartuşu bulunur. Pil ve atomizerin tanımını elektronik modda yapacağımız için dilerseniz önce likit kartuşundan bahsedelim

Likit Kartuşu: Likitleri koymaya yarayan üniteye kartuş adı verilir. Kişisel kullanıma göre zamanla değişmesi gerekmektedir. En iyi performansı elde edebilmek için 2 haftalık periyotlarla değişmesi gerekir.

Elektronik Gelişmiş Mod

Bu modlar kalem tipi sigaralardan biraz daha farklıdır. Çeşidine göre bir veya daha fazla batarya içeren mod, atomizer, coil, likit tankı, ağızlık (drip tip) başlıca parçalarıdır. Sırasıyla tanıyalım:

Mod: Elektronik sigaraların batarya içeren, gösterge paneli ve tuşlara ev sahipliği yapan kısımlarıdır. Watt, volt, ohm değerleri mod üzerinden ayarlanır.

Atomizer: Coil, likit tankı, ağızlık gibi parçaları içeren sigaranın baş kısmına verilen addır.

Coil: İçeriğindeki pamuk ve tel aracılığı ile likit emen ve buharlaşmanın sağlandığı kısımdır. Hazır coillerin yanı sıra RDA,RDTA gibi modellerinde pamuk ve telleri kendiniz sararak kendi coilinizi yapabilirsiniz.

Likit Tankı: Genellikle cam veya metalden oluşan ve likit haznesi görevi gören parçadır.

Ağızlık: Diğer adı drip tip olan ve e-sigaraya direkt temas ettiğimiz bölümdür. İçim şeklimize göre bir çok çeşidi bulunmaktadır.

Ek Resimler

Bu içerik 28.03.2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 1147 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.