Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigara’nın Kullanım Kılavuzu

Bu yazı genel bilgi içermektedir.

Kullanım Klavuzlarına Şuradan ulaşabilirsiniz.

Sigara dünya genelinde yaygın olarak kullanılan zararlı alışkanlıkların arasında yer almaktadır. Sigarayı bırakmak isteyen pek çok kişi son dönemlerde yaygınlaşan elektronik sigara ürünlerini kullanmaktadır. Sigara bağımlılığının okul çağındaki çocuklara kadar düştüğü düşünülürse bu problem toplum sağlığını da olumsuz etkilemektedir. Bunun için çeşitli yöntemler ile kişilerin sigara içmesinin kısıtlanması ve sigara alışkanlığının bıraktırılması amaçlanmaktadır.


Elektronik sigaralar çok kısa bir süre önce piyasaya çıkmış olsalar da dünya genelinde giderek yaygınlaşmaktadır. Sigarayı bırakmak için e-sigara kullanan kişilerin sayısı giderek artış göstermektedir. Elektronik sigaralar internet siteleri üzerinden veya çeşitli marketlerden satın alınabilmektedir. Kaliteli ve güvenilir markaların üretmiş olduğu elektronik sigaraların tercih edilmesi önemlidir. Kalitesiz ürünlerde patlama gibi problemler yaşanabilmektedir.

elektronik sigara kullanımı
Elektronik Sigara Hakkında

Elektronik sigaralar normal tütün ürünlerine göre daha farklıdır. Öncelikle içerisinde normal tütün ürünlerinde olan zararlı maddeler yoktur. Bu nedenle kullanan kişilerin sağlıklarını tehdit etmemektedir. Çevreye yaymış olduğu elektronik sigara buharı da zararlı olup olmadığı çok merak edilmektedir. Normal bir tütün ürününden çıkan dumanın içerisinde çevredeki kişilerin sağlığını olumsuz etkileyecek gazlar bulunmaktadır.

E-sigara içerisinde sadece bir su buharı olduğu için çevre sağlığını olumsuz etkilememektedir. Üstelik normal tütün ürünleri gibi bu ürünler yangın çıkarma riski de taşımamaktadır. Elektronik sigaraların şarjlı çalışması nedeniyle ceketin cebinde bile rahatlıkla taşınma kolaylığına sahiptir.

Elektronik Sigara

Elektronik sigara ücretleri oldukça değişkendir. Fakat elektronik sigaranın kullanılması ile birlikte normal tütün ürününe vermiş olduğunuz ücretten de tasarruf sağlamış olursunuz. Birçok kişi bu ürünlerin sayesinde sigara bağımlılığından kurtulmayı başarmıştır.

Sigara bırakmak amacı ile elektronik sigaralar kullanılırken dikkatli olmak gerekmektedir. Çünkü bir süre sonra bu ürünün kullanılması bırakılmadığında dudak tiryakiliği veya el tiryakiliğine yol açabilmektedir. Bunu önlemek amacı ile en geç 6 ay sonra bu ürünün kullanımı da tamamen bırakılmalıdır.

Kullanım esnasında likitin içerdiği nikotin miktarı sürekli değiştirilmelidir. Bu likit içerisinde bulunan nikotin miktarı kullanıma başladıktan 3 ay sonra tamamen kaldırılmalıdır. Likit satın alırken sadece orijinal likit ürünlerinin satın alınmasına dikkat edilmelidir

Ek Resimler

Bu içerik 09.03.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 10171 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler