Yükleniyor..

Elektronik Sigara Ciğer Çekimi-Sigara İçimi Nedir Nasıl Yapılır

Yorumları oku (37)

Sigara İçim mi? Ciğer Çekimi mi?

Yüksek voltaj ve ısı değerlerinde oluşan kimyasal reaksiyon sonucu açığa çıkan aldehitlerin insan üzerindeki tam etkisi bilinmemektedir, önerilen maksimum volt değeri 3,6-3,7 dir.

Her şeyden önce yeni başlayan arkadaşlarımızın yaptıkları yanlış, buharı çektiği vakit yaptıkları stil hatalarıdır. Öncesinde sigara içiyor olduklarından ötürü aynı stille içmek yanlıştır.
İlk olarak çok güçlü bir nefes almanız gerekmektedir filtreden dumanı çıkartmak için sigara içtiğimiz zaman, sonrasında ağzımızda biriktirip ciğere çekeriz. Buhar için bu yöntemi kullandığımız vakit hem aroma hem de buhar kısmından hiçbir şekilde tat alamayız.

E-sigaralarda coil, likitleri ısıtarak buhar oluşturmasını sağlamaktadır. Bu yüzden istediğiniz bir yöntem bu ciğer yada sigara içimi olabilir, buharı çekerken yavaş yavaş belirli bir hızla çekmeniz gerekiyor.

Sizlere şimdi arasındaki farkları söyleyeyim.

* Sigara içimiyle ciğer çekimleri aralarındaki en büyük fark, çıkmakta olan buharın miktarıdır.
* Çıkan buhar miktarı arttıkça o buhardan aldığınız aromaların lezzeti git gide azalacaktır.
* Çok sayıda buhar demek aynı anda yüksek wattlar bu da demek oluyor ki hızlı olarak pil tüketimi ve yüksek likit harcaması anlamına da gelmektedir. Gerçi sigara içimiyle ciğer çekimi için kullanılmakta olan coillerin ohm değeri aynı olamaz, sigara içimlerinde daha fazla ohmlu coiller çok daha iyi sonuç sağlayacaktır. Yine de size yaklaşık olarak farkları belirtebilmek için, aynı coil ile hem sigara, hem de ciğer çekiminde yapmanız gerekmekte olanları ve farkları anlatmaya çalışalım.

Sadece üç ayarı değiştirelim

1- hava delikleri
2- watt değerleri
3-drip tip diğer adıyla ağızlık

Kullanılan atomizer cleitonun sarmalı modeli. coillerin ohm değeri 0.3

 "İlginizi çekebilecek olan yazımız Cloud Chasing Nedir? Yüksek Buhar Nasıl Yapılır?
isimli makalemize aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz, 

www.elektroniksigaravip2.com/icerik/cloud-chasing-nedir--yuksek-buhar-nasil-yapilir.html 

İlk olarak sigara içiminden bahsedelim,

Hava deliklerini 4’te 3 oranında sıkıştırıyorum, gücüyse 30 watta getiriyorum ve baya dar bir ağızlık seçiyorum ve çekim işlemini yapıyorum. İlk olarak buharı ağzımda biriktirdikten sonra, aromanın lezzetini tam olarak hissettikten sonra ciğere yolluyorum. Bu içim şekliyle ciğere çekmeseniz bile olur. Anlatmak gerekirse ağzınızda buharları topladıktan sonra etrafa yavaş yavaş salabilirsiniz. Eğer burundan dumanı verebiliyorsanız bu aromayı çok daha iyi hissedebilirsiniz. Ek olarak sigara içiminde 0.3 ohm değerinin aslında çok küçük olduğunu tekrar söylemekte yarar var.

Genellikle sigara içimi için geçen atomizerler, çift tel olarak değil tek tel sarılan atomizerdir. Bu yolla 1 ile 2 ohm değerine çıkabilir ve çok daha düşük wattlarda fazla buhar çıkarabilirsiniz.

Sırada ciğer çekimi var şimdi ondan bahsedelim,

Bu işlem için wattı 60’a yükseltip, daha geniş bir ağızlık kullanarak hava deliklerini sonuna kadar açık bırakıyorum. Tetiğe basacağım sırada yavaş ve homojen bir yöntem ile dumanı direk ciğere gönderiyorum. Bu kısımda buharın baya bir sıcak olduğunu hissedeceksiniz.

Ciğerlerinizin gücüne ve sıcaklığa ne kadar alışık olduğunuza bağlı olarak çekeceğiniz miktar belirlenecektir. Tekrar arka arkaya ikisini de anlatalım. Bu anlattığımız iki farklı stil, kullanan kişiye kalmıştır tamamen. Kimileri ciğer çekimini sever, kimi sigara içimini. Bence bu ikisinin ortak noktası olan bir stilden zevk alıyorum.

Biraz açalım konuyu, coiline bağlı olarak 50-70 watt arası yarım açık bırakılacak hava kanalı, geniş ya da çok dar olmayan ağızlık bularak buharı ilk ağzımda biriktirip sonra ciğere ya da dışarı bırakıyorum. Eğer dikkatli olursanız buharı çekim sırasında, buharların bir kısmını dışarı gönderip biraz daha nefes alarak aynı hızda çekmeye çalışıyorum.

Herkes çeşitli yollar deneyerek kendine en iyi içme şeklini oturtacaktır. Sizin ruh halinize ve şartlara göre değişik stillerde çekim deneyebilirsiniz. Örnek olarak buharı sevmeyen bir arkadaş ortamında sigara içimi kullanırken, buharcılar veya yalnızken ciğer çekimi uygundur. Tamamen kişisel tercih olduğu için kendinizi dinleyin. En keyifli içimi siz belirleyeceksiniz tabi ki.

Ek Resimler

Bu içerik 01.05.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 29334 kez okundu.

Yorumlar (37)

  • Şehir efsanelerine kulak asıp sigara içimi ciger çekimi için ayrı atomizerlere para bayılmayın.. Smoke al85 veya allienin üstünde gelen atomizerlere yukarıdaki uygulamalar ile yapın.. İster ciger çekimi olsun , ister sigara.. Vallaha billaha diğer özel cugara içimi atomizeri yok özel ciğer çekimi atomizeri felan hikaye şehir efsanesi.. Dar bir drip, bol bir drip
    ve delikleri kısıp açma
    ve w ayarı düşürüp yükseltme.. Olayın özü özeti bu.. Eee efendim 100 lerce sayfa makale yazmışlar. ? Ayrı ayrı olmalıymış vs.. İnanın her zamanki gibi şehir efsaneleri bunlar.. Ve affedersiniz b*k yiyorlar.. Sorsan hayatında cugara içmemiş bebelerin yazdıkları..

  • Konuyu bilmemeniz yada yanlış bilmeniz sizi bağlar, ancak bir yerlere yorum yazıp insanları yanlış yönlendirmeniz bir çok kişiyi etkiler.. Bu yüzden ciğer çekimi veya sigara içimi arasındaki farkı öğrenmeden, yok şehir efsanesi vs gibi saçma yorumlar yapmayın.. Al85 coilleri ciğer çekimi olduğundan beslemeleri açıktır, yok wattı düşüreyim dar drip tip kullanayım hava kanallarını kısayım vs bir işe yaramaz.. Yüksek watta göre likit beslemesi yaptığından düşük watt kısık hava kullanımda duman değil yoğun bir buhar gelir ve boğulur, kaynatma sorunu olur ve içilmez..

  • Buharla işim olmadığı için aromayı hissedebilmek adına sigara içim tercih ediyorum.

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler