Yükleniyor..

Elektronik Sigara Ciğer Çekimi-Sigara İçimi Nedir Nasıl Yapılır

Yorumları oku (37)

Sigara İçim mi? Ciğer Çekimi mi?

Yüksek voltaj ve ısı değerlerinde oluşan kimyasal reaksiyon sonucu açığa çıkan aldehitlerin insan üzerindeki tam etkisi bilinmemektedir, önerilen maksimum volt değeri 3,6-3,7 dir.

Her şeyden önce yeni başlayan arkadaşlarımızın yaptıkları yanlış, buharı çektiği vakit yaptıkları stil hatalarıdır. Öncesinde sigara içiyor olduklarından ötürü aynı stille içmek yanlıştır.
İlk olarak çok güçlü bir nefes almanız gerekmektedir filtreden dumanı çıkartmak için sigara içtiğimiz zaman, sonrasında ağzımızda biriktirip ciğere çekeriz. Buhar için bu yöntemi kullandığımız vakit hem aroma hem de buhar kısmından hiçbir şekilde tat alamayız.

E-sigaralarda coil, likitleri ısıtarak buhar oluşturmasını sağlamaktadır. Bu yüzden istediğiniz bir yöntem bu ciğer yada sigara içimi olabilir, buharı çekerken yavaş yavaş belirli bir hızla çekmeniz gerekiyor.

Sizlere şimdi arasındaki farkları söyleyeyim.

* Sigara içimiyle ciğer çekimleri aralarındaki en büyük fark, çıkmakta olan buharın miktarıdır.
* Çıkan buhar miktarı arttıkça o buhardan aldığınız aromaların lezzeti git gide azalacaktır.
* Çok sayıda buhar demek aynı anda yüksek wattlar bu da demek oluyor ki hızlı olarak pil tüketimi ve yüksek likit harcaması anlamına da gelmektedir. Gerçi sigara içimiyle ciğer çekimi için kullanılmakta olan coillerin ohm değeri aynı olamaz, sigara içimlerinde daha fazla ohmlu coiller çok daha iyi sonuç sağlayacaktır. Yine de size yaklaşık olarak farkları belirtebilmek için, aynı coil ile hem sigara, hem de ciğer çekiminde yapmanız gerekmekte olanları ve farkları anlatmaya çalışalım.

Sadece üç ayarı değiştirelim

1- hava delikleri
2- watt değerleri
3-drip tip diğer adıyla ağızlık

Kullanılan atomizer cleitonun sarmalı modeli. coillerin ohm değeri 0.3

 "İlginizi çekebilecek olan yazımız Cloud Chasing Nedir? Yüksek Buhar Nasıl Yapılır?
isimli makalemize aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz, 

www.elektroniksigaravip2.com/icerik/cloud-chasing-nedir--yuksek-buhar-nasil-yapilir.html 

İlk olarak sigara içiminden bahsedelim,

Hava deliklerini 4’te 3 oranında sıkıştırıyorum, gücüyse 30 watta getiriyorum ve baya dar bir ağızlık seçiyorum ve çekim işlemini yapıyorum. İlk olarak buharı ağzımda biriktirdikten sonra, aromanın lezzetini tam olarak hissettikten sonra ciğere yolluyorum. Bu içim şekliyle ciğere çekmeseniz bile olur. Anlatmak gerekirse ağzınızda buharları topladıktan sonra etrafa yavaş yavaş salabilirsiniz. Eğer burundan dumanı verebiliyorsanız bu aromayı çok daha iyi hissedebilirsiniz. Ek olarak sigara içiminde 0.3 ohm değerinin aslında çok küçük olduğunu tekrar söylemekte yarar var.

Genellikle sigara içimi için geçen atomizerler, çift tel olarak değil tek tel sarılan atomizerdir. Bu yolla 1 ile 2 ohm değerine çıkabilir ve çok daha düşük wattlarda fazla buhar çıkarabilirsiniz.

Sırada ciğer çekimi var şimdi ondan bahsedelim,

Bu işlem için wattı 60’a yükseltip, daha geniş bir ağızlık kullanarak hava deliklerini sonuna kadar açık bırakıyorum. Tetiğe basacağım sırada yavaş ve homojen bir yöntem ile dumanı direk ciğere gönderiyorum. Bu kısımda buharın baya bir sıcak olduğunu hissedeceksiniz.

Ciğerlerinizin gücüne ve sıcaklığa ne kadar alışık olduğunuza bağlı olarak çekeceğiniz miktar belirlenecektir. Tekrar arka arkaya ikisini de anlatalım. Bu anlattığımız iki farklı stil, kullanan kişiye kalmıştır tamamen. Kimileri ciğer çekimini sever, kimi sigara içimini. Bence bu ikisinin ortak noktası olan bir stilden zevk alıyorum.

Biraz açalım konuyu, coiline bağlı olarak 50-70 watt arası yarım açık bırakılacak hava kanalı, geniş ya da çok dar olmayan ağızlık bularak buharı ilk ağzımda biriktirip sonra ciğere ya da dışarı bırakıyorum. Eğer dikkatli olursanız buharı çekim sırasında, buharların bir kısmını dışarı gönderip biraz daha nefes alarak aynı hızda çekmeye çalışıyorum.

Herkes çeşitli yollar deneyerek kendine en iyi içme şeklini oturtacaktır. Sizin ruh halinize ve şartlara göre değişik stillerde çekim deneyebilirsiniz. Örnek olarak buharı sevmeyen bir arkadaş ortamında sigara içimi kullanırken, buharcılar veya yalnızken ciğer çekimi uygundur. Tamamen kişisel tercih olduğu için kendinizi dinleyin. En keyifli içimi siz belirleyeceksiniz tabi ki.

Ek Resimler

Bu içerik 01.05.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 29335 kez okundu.

Yorumlar (37)

 • Benim cihazım joyetech vtc mini nargile çekimi yapmak için kaç ohm coil kullanmam gerekiyor acil yardım

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  0,5 coil alarak kullanabilirsiniz.

 • Bende smok alien 220w var dün içmiştim buharı iyiydi gayet bu sabah aynı waat da ateşledim ama buhar sıcak geldi ciğer çekimi kullanıyorum

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  yeni coil ise biraz toparlaması için zaman gerekir. sıcak buhar gelmesi sık sık kullanıyorsanız olması normaldir.

 • Ayni cihazi kullaniyoruz. Bendede şöyle bir durum varki sabah uyandığımda dumanı hem cigerimi yakiyor hemde fazla asılma ihtiyaci duyuyorum bu yuzden isiniyor ama 1 saat kullaninca bi sorun yasamiyorum aksama kadar ayni tat,aroma,ve performans eğer sendede sabah uyandiginda kullanma seklin gun icindekine gore degisiyorsa ondan olabilir belki yani sadece tahminim. Birde likit yarimsa tam halinden pil az ise ful halinden farkli olabiliyor yani aksam yatarken yarim likit dusuk pil dumana alismis ciger,sabah kalktiginda dolu likit ful pil yeni acilmis cigerle icmis oluyorsun bu yuzden kullanim seklin degisiyor ve cihazi isitiyor olabilirsin

 • Kardeşim ben eleaf ijust s kullanıyorum, henüz buhar konusunda yeniyim on gündür sigarayı bırakmak için bu sistemi tercih ettim, 03 coil kullanıyorum fakat hava delkllerini açıp kapamak haricinde ijust s de yukarıda belirttiğiniz diğer ayarların hiç biri yok, bu cihaz için de içim tavsiyeleri yazsaydın çok iyi olurdu, teşekkürler

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Likitini koyup kullanmaya başlayabilirsiniz ek bir ayar yapmanıza gerek yok. 0,3 ohm coil nargile içim olarak geçer ve duman yoğunluğu daha fazla alabilirsiniz.

 • Mekanik modlar ciger cekimi mi yoksa sigara cekimi mi

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Bunu belirleyen mod değildir kullandıgınız atomizerdir.

 • İstic pico ecr coıl 1. 0ohm kullanıyorm ayarları ne olmalı kac watt low hıgh kac olmalı kac volt olmalı.. ?? 0. 3 ve 05 ıcınde ayarlar ne olmalı.. ??

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Cihazı wat modunda kullanıp coil üzerinden yazan wat değerleri ortasında kullanabilirsiniz.

 • Hava kanalını sigara moduna alırsam likitin ömrü uzarmı?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Hava kanalını kısarsanız sigara moda geçer likit tükemi düşer fakat watıda düşürmeniz gerekir sadece hava kanalı ile ilgili değil önemli olan kullanılan wat değeri değer nekadar yüksek olursa tüketimde okadar yüksek olur .

 • Nette bir videoda hazır coillere de tekrar sarım yapılarak kullanılabildigini izlemiştim. Bu tip piyasadaki hazır coillere sarım yapıp 1 ohm a çıkarabilirmiyiz? Hadi çıkardık diyelim hava kanallarını kısarak düşük watta boğaz çekimi yaparak sigara içimi şeklinde kullanabilirmiyiz? Vaporesso revenger almayı düşünüyorum ama genelde sogara içimi şeklinde kullanmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Hazır coiller tel sarımı yapılması hakkında net birşey söylemeyiyoruz açıkcası bu işlemi pekte önermiyoruz çünkü içerisinde tel haricinde pamukta var pamuğun amacıda filtre görevi görmesi . Hazır coiller kullan at 'tır.

 • Bende kangertech dripez elektronik sigara var. Ekranda m1 m2 m3 m4 ve m5 diye ayrı ayrı watt ayarı var. Bu ayarı nasıl 80 watt yaparım? Bir de arada bir "new coil" diye birşey çıkıyor, 'yes + , no -' diye birşey de yazıyor, tuşlara basıyorum ama olmuyor, bu sorunu nasıl çözebilirim? Lütfen bir yardım

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Sarımlı bir cihaz olduğu için yaptığınız sarıma göre kendisi ayarlıyordur derecesini yada watt ını. Yaptığınız sarımı ölçümlemek için Coil Master 521 mini Tab Voltaj Ölçüm Cihazı bu cihazı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. New coil seçeneği yeni sarım yaptığınızda çıkar onayladığınızda birdaha gözükmez.

 • Merhaba. I boru tipi(hafif-estetik-ince; ı just s ve joyetech aıo,d22 biraz kaba gibi) ağız çekimi- sigara içimi, likit sızdırmayan, dolumu rahat, şarzı iyi veya yedekli(patlama riski nedeni ile güçlü pillilerden korktum açıkçası), sağlam, yormayan bir cihaz tavsiye eder misiniz lütfen.. 1 aydır kafam allak bullak oldu.

 • Ben istick pico kullanıyorum. Bence daha yüksek modeller gereksiz ve pahalı. Şu durumda başlangıç için en iyisi bu. 

 • Smok ailen 220 cihazı,m var fakat ayarı bozuldu resetlemek mümkün mu acaba

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Pillerini çıkarıp 10- 15 dk bekleyip bir deneyin.

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler