Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigara Ciğer Çekimi-Sigara İçimi Nedir Nasıl Yapılır

Yorumları oku (32)

Sigara İçim mi? Ciğer Çekimi mi?

Yüksek voltaj ve ısı değerlerinde oluşan kimyasal reaksiyon sonucu açığa çıkan aldehitlerin insan üzerindeki tam etkisi bilinmemektedir, önerilen maksimum volt değeri 3,6-3,7 dir.

Her şeyden önce yeni başlayan arkadaşlarımızın yaptıkları yanlış, buharı çektiği vakit yaptıkları stil hatalarıdır. Öncesinde sigara içiyor olduklarından ötürü aynı stille içmek yanlıştır.
İlk olarak çok güçlü bir nefes almanız gerekmektedir filtreden dumanı çıkartmak için sigara içtiğimiz zaman, sonrasında ağzımızda biriktirip ciğere çekeriz. Buhar için bu yöntemi kullandığımız vakit hem aroma hem de buhar kısmından hiçbir şekilde tat alamayız.

E-sigaralarda coil, likitleri ısıtarak buhar oluşturmasını sağlamaktadır. Bu yüzden istediğiniz bir yöntem bu ciğer yada sigara içimi olabilir, buharı çekerken yavaş yavaş belirli bir hızla çekmeniz gerekiyor.

Sizlere şimdi arasındaki farkları söyleyeyim.

* Sigara içimiyle ciğer çekimleri aralarındaki en büyük fark, çıkmakta olan buharın miktarıdır.
* Çıkan buhar miktarı arttıkça o buhardan aldığınız aromaların lezzeti git gide azalacaktır.
* Çok sayıda buhar demek aynı anda yüksek wattlar bu da demek oluyor ki hızlı olarak pil tüketimi ve yüksek likit harcaması anlamına da gelmektedir. Gerçi sigara içimiyle ciğer çekimi için kullanılmakta olan coillerin ohm değeri aynı olamaz, sigara içimlerinde daha fazla ohmlu coiller çok daha iyi sonuç sağlayacaktır. Yine de size yaklaşık olarak farkları belirtebilmek için, aynı coil ile hem sigara, hem de ciğer çekiminde yapmanız gerekmekte olanları ve farkları anlatmaya çalışalım.

Sadece üç ayarı değiştirelim

1- hava delikleri
2- watt değerleri
3-drip tip diğer adıyla ağızlık

Kullanılan atomizer cleitonun sarmalı modeli. coillerin ohm değeri 0.3

 "İlginizi çekebilecek olan yazımız Cloud Chasing Nedir? Yüksek Buhar Nasıl Yapılır?
isimli makalemize aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz, 

www.elektroniksigaravip2.com/icerik/cloud-chasing-nedir--yuksek-buhar-nasil-yapilir.html 

İlk olarak sigara içiminden bahsedelim,

Hava deliklerini 4’te 3 oranında sıkıştırıyorum, gücüyse 30 watta getiriyorum ve baya dar bir ağızlık seçiyorum ve çekim işlemini yapıyorum. İlk olarak buharı ağzımda biriktirdikten sonra, aromanın lezzetini tam olarak hissettikten sonra ciğere yolluyorum. Bu içim şekliyle ciğere çekmeseniz bile olur. Anlatmak gerekirse ağzınızda buharları topladıktan sonra etrafa yavaş yavaş salabilirsiniz. Eğer burundan dumanı verebiliyorsanız bu aromayı çok daha iyi hissedebilirsiniz. Ek olarak sigara içiminde 0.3 ohm değerinin aslında çok küçük olduğunu tekrar söylemekte yarar var.

Genellikle sigara içimi için geçen atomizerler, çift tel olarak değil tek tel sarılan atomizerdir. Bu yolla 1 ile 2 ohm değerine çıkabilir ve çok daha düşük wattlarda fazla buhar çıkarabilirsiniz.

Sırada ciğer çekimi var şimdi ondan bahsedelim,

Bu işlem için wattı 60’a yükseltip, daha geniş bir ağızlık kullanarak hava deliklerini sonuna kadar açık bırakıyorum. Tetiğe basacağım sırada yavaş ve homojen bir yöntem ile dumanı direk ciğere gönderiyorum. Bu kısımda buharın baya bir sıcak olduğunu hissedeceksiniz.

Ciğerlerinizin gücüne ve sıcaklığa ne kadar alışık olduğunuza bağlı olarak çekeceğiniz miktar belirlenecektir. Tekrar arka arkaya ikisini de anlatalım. Bu anlattığımız iki farklı stil, kullanan kişiye kalmıştır tamamen. Kimileri ciğer çekimini sever, kimi sigara içimini. Bence bu ikisinin ortak noktası olan bir stilden zevk alıyorum.

Biraz açalım konuyu, coiline bağlı olarak 50-70 watt arası yarım açık bırakılacak hava kanalı, geniş ya da çok dar olmayan ağızlık bularak buharı ilk ağzımda biriktirip sonra ciğere ya da dışarı bırakıyorum. Eğer dikkatli olursanız buharı çekim sırasında, buharların bir kısmını dışarı gönderip biraz daha nefes alarak aynı hızda çekmeye çalışıyorum.

Herkes çeşitli yollar deneyerek kendine en iyi içme şeklini oturtacaktır. Sizin ruh halinize ve şartlara göre değişik stillerde çekim deneyebilirsiniz. Örnek olarak buharı sevmeyen bir arkadaş ortamında sigara içimi kullanırken, buharcılar veya yalnızken ciğer çekimi uygundur. Tamamen kişisel tercih olduğu için kendinizi dinleyin. En keyifli içimi siz belirleyeceksiniz tabi ki.

Ek Resimler

Bu içerik 01.05.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 26773 kez okundu.

Yorumlar (32)

 • H** K**04.04.2020

  Yorum onay bekliyor..

 • Merhaba smok pro color 225 aldim diyelim ki bu cihazla ciger cekimi degil sigara icimi yapabilirmiyim

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Sigara içim yapabilmeniz için yeni atomizer almanız gerekmektedir.

 • Merhabalar, ben 3 sene önce smok alien 220w almıstım ciğer içimi için cok cok iyi bir cihaz fakat sigara içimi yapamıyorum onunla performans yok. Sizden ricam hem sigara içim için hem ciğer içim için bir kit var mı istedğim zaman değişterebileceğim bir cihaz var mı önerilerinizi bekliyorum

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Sigara içim yapmak için sigara içim atomizer almanız gerekmektedir. Şuan stoklarımızda kalmadı sigara içim atomizer.

 • Ben e-sigara ya başlıyalı 20 gün oluyor sabahları kalktığımda ve gün boyunca göğsümde baskı oluşuyor ne yap malıyım.

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  E-likitinizi değiştiriniz kalte e-likit kullanınız düşük miligram kullanınız.

 • Slm ben ilk defa e sigara başladım ve sizie sorum olucak mtl dlm icim nedir hangi cihaz daha iyi bunlara için pod mod lara da olark vooop pod mod vinci mi varparrso rpm 80 mi smok rpm 80 mi hangi cihaz daha iyi perfon no masa olark tahmin edicek sigara icimi içinde

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Cihaz performans olarak her ikiside aynıdır.

 • Sert bir icim icin, ego one ct için önericeginiz atomizer var mı?? ?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Joyetech CLC Pure Cotton Coil İç Atomizer

 • Ben v8 kullanıyorum 3mg nikotinli likitim var ama feci derecede boğazımı acıtıyor ne yapmalıyım

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Cihazın duman performansı iyi olduğu için 3mg likit yerine 0mg likit ile kullanmayı deneyin durum düzelecektir.

 • Merhaba, smok alien 220 kullanıcısıyım
  genellikle sigara içimi tercih ediyorum minimum duman maksimum aroma tadı hedefliyorum kullandığım coil q2 0,6ohm best watt kullanımı 30-40 arası olduğu için 35 watt tercih ediyorum. Ajust ohm kısmından 0. 6 ohm a sabitledim. 1. Sorum hangi modda kullanmalıyım watt modunda mı? Temp modunda mı? Temp modunda hangi sıcaklıkta kullanmalıyım? 2. Sorum vgod rdta atomizer aldım üzerine taktığım telin ohm una göre değişecektir biliyorum fakat max tat min duman için kaç ohm luk hangi teli ve hangi mod ayarlarını önerirsiniz? Teşekkür ederim

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Smok Q2 coil ile watt modunda kullanmanızı tavsiye ederiz. Sarım konusu biraz karışık çünkü kullandığınız tel , telin kalınlığı kullandığınız pamuk ve pamuğun çeşidi bu sorduğunuz soruyu etkileyen faktörlerdir. Sarım konusunda atomizer marka modelini arama motoruna yazıp arama yaparak tavsiye ürünleri kullanmanız daha iyi olur.

 • Merhaba sigara içimi için hazır coil nasıl almalıyım birde yüksek nikotin olamasımı gerekiyor lıkıtın
  istick pico urunum melo 3

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Sigara için 0,5 ohm olarak kullanabilirsiniz. Çok yüksek nikotin içemeyebilirsiniz. Şuan kullandığınız nikotin değerinin bir üstünü kullanabilirsiniz.Sigara içim kullanmak için sigara içim atomizer almanız daha iyi olabilir.

 • 0. 15 coil kullanıyorum 60-80 watt arası ohm değeri 175 normal mi

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Coil üzerinden belirtilen watt değerlerinde kullanmanız gerekiyor coil üzerinde belirtilen oran neyse ona göre ayarınızı yapın.

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler