Yükleniyor..

E-Sigara Atomizer Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Tütün mamullerine bağımlılığı olan kişiler için geliştirilen elektronik sigara, bu bağımlılıktan kurtulmada ve zararları azaltmada önemli bir araç olmuştur. E-sigara veya atomizer olarak da bilinir. Kullanıcı, içerisinde nikotinde bulunabilen çeşitli maddeler olan bir buharı içine çekerek sigara alışkanlığını törpüleyerek azaltmaya başlar.

Resim

Modellerine Göre Temizlik

Farklı şekilde çalışan e-sigaraların temizlikleri de farklı olabilmektedir.

Bazı e-sigara modelleri tek kullanımlıktır. Bu modellerin kartuşları değiştirilir ve şarj edildikten sonra kullanımlarına devam edilir. Temizliğe ihtiyaç duymazlar.

Tank sistemine sahip e-sigaraların ise haftada bir kez temizlenmeleri gerekir. Tankını ve kapakçığın içini sıcak suyla yıkadıktan sonra bir pamuklu çubuk yardımıyla kurulayın. Silikon kapakçığını da sıcak suyla yıkayıp kuruladıktan sonra atomizerin başlığını önce pamuklu bir çubuk yardımıyla temizleyin ve yerinden çıkarıp yıkayın. Atomizeri çıkardıktan sonra tabanını ve pilini lekesiz kalacak şekilde silin. Atomizerin iğne ucundaki silikonun çok kararmaması için e-likit kalıntılarının temizliğine özen göstermelisiniz. Aksi durumda atomizerin ömrü azalabilir.

Clearomizer'e sahip e-sigaraların temizliğinde ise ağızlık dışındaki parçaları çıkarmayın. Cam tankın orta kısmında doldurma işleminin gerçekleştirildiği metal bir kısım vardır. Temizlikte yine bu kısımdan yapılır. Bu aralıktan bir miktar kaynar suyu cam tanka aktarın ve atomizeri hafif bir şekilde çalkalayın. Daha sonra yine bu kısımdan suyu geri çekmelisiniz. Bunun için bir enjentörden faydalanmanız gerekebilir.

DCT Cartomizer, çift yakıt tankına sahip bir e-sigara modelidir. Bu model diğer e-sigaralara göre daha zor ve zahmetlidir. Bu atomizerin temizliğini gerçekleştirmek için atomizeri suda kaynatmanız gerekiyor. Ortadaki metal kısmı çıkarıp bir cezve veya çaydanlığa koyarak üstüne su ekleyin ve içindeki kalıntı gidene kadar kaynatın. Kuruttuktan sonra kullanmaya devam edebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektronik sigaralar kullanım sırasında veya şarj sırasında patlamalara neden olabilir.

Elektronik sigarayı satın aldığınız yerden sigaranın temizliği hakkında bilgi istemeyi unutmayın.

Ek Resimler

Bu içerik 28.03.2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 1843 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.